اسید تراپی یک روش درمانی برای پوست و مو است که با استفاده از انواع اسیدهای شیمیایی، سلول های مرده و آسیب دیده را از سطح پوست و مو جدا می کند و به جوانسازی و ترمیم آن ها کمک می کند. اسید تراپی می تواند برای درمان مشکلات مختلف پوستی مانند آکنه، لک، چین و چروک، ناهمواری پوست، زخم ها و … مفید باشد. همچنین اسید تراپی مو باعث تقویت، شفافیت، حالت دهی و رشد مو می شود.

به طور کلی، دو گروه اصلی اسید در اسید تراپی وجود دارند: آلفا هیدروکسی اسید (AHA) و بتا هیدروکسی اسید(BHA) ها از منابع طبیعی مانند نیشکر، شیر، مرکبات و … به دست می آیند و برای لایه برداری سطح پوست مناسب هستند. BHA ها از منابع نفتی استخراج می شوند و برای درمان جوش های چرب و التهابات پوست کاربرد دارند.

بهترین اسیدهای مورد استفاده

اسید گلیکولیک: کوچکترین AHA است که از نیشکر تولید می شود. برای لایه برداری عمق پوست، رفع چین و چروک، لک های پیری، جای جوش و … مناسب است.

اسید لاکتیک: AHA ای است که از شیر به دست می آید. برای لایه برداری سطح پوست، رطوبت رسانی، رفع خشکی و حساسیت پوست مناسب است.

اسید سالسيليك: BHA اي است كه براي درمان جوش هاي چرب، التهابات پوستي، منافذ باز پوست و … كاربرد دارد. به علاوه خاصيت ضد قارچي و ضد باكتري دارد.

اسید هيالورونيك: AHA اي است كه براي رطوبت رساني عمق پوست، جلوگيري از خشكي و كجالت پوست مناسب است. به علاوه خاصيت ضد التهابي دارد.

اسید فروئيليك: AHA اي است كه براي رفع لك هاي پيري، جلا دادن به پوست، حفاظت از كلاژن پوست و … مناسب است. به علاوه خاصيت ضد آفتاب دارد.