ماساژ: راهی برای آرامش، سلامت و زیبایی

ماساژ یکی از قدیمی‌ترین و پرطرفدارترین روش‌های درمانی است که با اعمال فشار، حرکت و اصطکاک بر روی بافت‌های نرم بدن، باعث تسکین درد، کاهش استرس، بهبود گردش خون و لنف و افزایش انعطاف‌پذیری عضلات می‌شود. ماساژ علاوه بر اینکه خواص درمانی دارد، می‌تواند به زیبایی پوست، مو و صورت هم کمک کند. در این صفحه قصد داریم به شما نکات مهمی راجع به ماساژ، انواع آن، فواید و عوارض آن و همچنین نحوه‌ی انتخاب بهترین ماسور برای خود بگوییم.

انواع ماساژ

به طور کلی ماساژ را می‌توان به دو دسته‌ی تخصصی و عمومی تقسیم کرد.

ماساژ تخصصی برای درمان مشکلات خاص بدن یا روح انجام می‌شود و نیاز به دانش و تجربه‌ی فراوان دارد.مثلا:

  1. ماساژ سوئدی: یک نوع ماساژ تخصصی است که با استفاده از حرکات آهسته و عمیق بر روی عضلات، باعث شل شدن تنش‌های عضلانی، کاهش درد و افزایش گردش خون می‌شود.
  2. ماساژ عطردار: یک نوع ماساژ تخصصی است که با استفاده از روغن‌های گیاهی و اسانس‌های طبیعی، باعث تحریک حس بویایی، تعادل بخشیدن به هورمون‌ها، تقویت سامانۀ اعصاب و سامانۀ ایمنی بدن می‌شود.
  3. ماساژ تایلندی: یک نوع ماساژ تخصصی است که با استفاده از فشار دادن به نقاط خاص بدن، حرکات کششی و انحناء عضلات، باعث بهبود حالت خمیدگي پشت، کمردرد، سردرد، خستگي عضلات و افزایش انعطاف پذیري بدن مي شود.

اما ماساژ عمومي يك نوع ماساژ ساده و كلي است كه بيشتر به منظور ريلاكسي كردن و آرامش دادن به بدن و روح اجرا مي شود. در اين نوع ماساژ فقط با كار كردن روي سطح پوست با حركات ساده و يكسان، سعي در كاهش استرس و فشار روحي داريم.