کربوکسی تراپی در فیشیال یک روش درمانی است که در آن گاز دی اکسید کربن به زیر پوست تزریق می‌شود. این روش برای کاهش سلولیت، ترک‌های پوستی، بهبود زخم، اسکار و سیاهی زیر چشم مناسب است.

کربوکسی تراپی باعث می‌شود رگ‌های خونی در ناحیه درمان شده گشاد شده و خون‌رسانی و اکسیژن‌رسانی به پوست افزایش یابد. این عمل باعث تحریک ساخت کلاژن و الاستین در پوست می‌شود که باعث جوان‌سازی، لیفتینگ و افزایش ارتجاع پوست می‌شود.

کربوکسی تراپی در فیشیال به طور معمول در جلسات ۱۵ تا ۳۰ دقیقه‌ای انجام می‌شود و نتایج آن به مرور زمان قابل مشاهده است. این روش درد و عارضه جانبی خاصی ندارد و فقط ممکن است کمی سوزش، خارش یا قرمزی در نقطه تزریق احساس شود.

کربوکسی تراپی چگونه عمل می کند؟

زمانی که گاز دی اکسید کربن به زیر پوست تزریق می شود، بدن این شرایط را به عنوان یک نشانه از کمبود اکسیژن در نظر می گیرد و سعی می کند با افزایش جریان خون و اکسیژن به ناحیه تحت درمان، پاسخ دهد. این فرآیند باعث می شود که سلول های پوست و مو تحت تاثیر قرار گیرند و فعال شوند. در نتیجه، تولید کلاژن و الاستین در پوست افزایش یافته و بافت های همبند عامل سلولیت و رسوبات چربی شکسته می شوند. همچنین، دوران بازسازی سلول های پوست و مو کاهش یافته و رشد مجدد آن ها تحریک می شود.

نمونه کارهای کربوکسی تراپی